Július 5-én ünnepélyesen felavatták a pécsi végzős biotechnológus-, és gyógyszerészhallgatókat az orvoskar dr. Romhányi György aulájában.
A biotechnológus alapképzésben (BSc) végzetteket és a végzős gyógyszerészhallgatókat kora délután avatták, őket dr. Komócsi András, a PTE rektorhelyettese köszöntötte, aki beszédében a mesterséges intelligencia történetét és szerepét taglalta, hangsúlyozva: az AI nem fogja elvenni a munkánkat, és nem vált le minket. Mint mondta: fontos a fejlődéssel lépést tartani, és a technológiákat intelligensen alkalmazni, és közben megmaradni empatikusnak, felelősségteljesnek és együttműködőnek.
Idén először adták át az oklevelet a biotechnológus alapképzésben (BSc) végzett hallgatóknak, akik angol nyelvű képzésben vettek részt és nemzetközi oklevelet szereztek.
A felavatottak nevében Pék Izabella mondott köszönetet.
A Gyógyszerésztudományi Karon idén 56 gyógyszerészjelölt teljesítette sikeresen a záróvizsga követelményeit. Ünnepélyes avatásuk után a felavatottak nevében dr. Halász-Mojzes Dániel és dr. Khalifa Mohammed mondott köszönetet.
A végzős hallgatók közül a legkiválóbb Tudományos Diákköri hallgatói díjat idén dr. Ángyán Virág, dr. Nguyen Thanh Vinh és Faludi Péter kapta.
Kiváló tanulmányi előmenetele és közösségi munkája elismeréseként a Dékány Miklós Alapítvány díját dr. Mező Iris Renátának nyújtották át.
Kiváló tanulmányi eredménye elismeréseként a Pécsi Egyetemi Gyógyszerészképzésért Alapítvány díját dr. Fábián Elvira, dr. Ochenjele Wayne Awugocho és Szijártó Máté Zoltán vehette át.
Kiemelkedő tanulmányi teljesítményének elismeréseként oklevelet adományoztakdr. Halász-Mojzes Dánielnek, aki gyógyszerészi tanulmányai mellett az üzleti mesterképzésekbe való belépés feltételét képező 30 gazdasági kreditet is megszerezte.
A szakmai gyakorlati képzésben aktívan résztvevő és kiemelkedő oktatási színvonalat nyújtó képzőhelyek „PTE Gyógyszerésztudományi Kar kiváló Gyakorlati Oktató Képzőhely” elismerésben részesültek. A címet a közforgalmú gyógyszerellátás területén a komlói Szilvás Gyógyszertárnak, a klinikai-kórházi gyógyszerellátás területén a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház Intézeti Gyógyszertárnak, a Gyógyszerésztudományi Kar gyógyszeripar területén a Viatris Healthcare Kft.-nek adományozták.
A biotechnológus hallgatók magas színvonalú szakmai gyakorlatvezetéséért a „Kiváló Gyakorlati Oktató Képzőhely” címet a PTE ÁOK Élettani Intézetének és a mohácsi Prophyl Kft.-nek adományozták.
„Önök az első végzős évfolyama a biotechnológia alapszakos képzésnek, és ez figyelemre méltó teljesítmény, ami nagy jelentőséggel bír a Gyógyszerésztudományi Kar és az egész egyetem számára. Sokak számára ezzel még nem ér véget a tanulás, hisz többen mesterszakos tanulmányokat folytatnak majd. Meggyőződésem, hogy bármilyen utat is választanak – legyen szó munkahelyi karrierről vagy további tanulmányokról –, kiválóan megállják majd a helyüket. Előrelátó, újító szemléletű generációjuk kulcsszerepet játszik a környezeti, mezőgazdasági és állatvédelmi problémák kezelésében, valamint az orvosi és gyógyszeripari kihívások megoldásában is” - mondta ünnepi beszédében dr. Pongrácz Judit professzor, a biotechnológus szak szakvezetője.
„A diploma a kézzel fogható megjelenése mindannak, amit valójában kaptok. Mostantól kinyílik egy ajtó előttetek, amin korábban nem léphettetek be, és amin az a felirat áll, hogy „lehetőség”. Ezen ajtó mögött újabb ajtók, termek és kihívások állnak, örömökkel és sikerekkel. A kulcs bennetek van, a tudásotokban, a kíváncsiságotokban, a kitartásotokban és abban a szenvedélyben, amivel a hivatásotok felé fordultok” - fogalmazott köszöntőjében dr. Fittler András, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja.
Az újonnan felavatott diplomások nevében dr. Bakos Fanni, dr. Ochenjele Wayne Awugocho és Szijártó Máté Zoltán szólt oktatóikhoz, családjukhoz.
Kapcsolódó Galériák:
Fotók:
Verébi Dávid és Kalmár Lajos